Jubileumi Versünnep a Református Általános Iskolában

„Harminc költemény , harminc gondolat „

Iskolánk újraalapításának 30. évfordulója alkalmából a Kéky Lajos Kulturális Hét keretén belül, Jubileumi Vermondó Versenyre hívtuk és vártuk iskolánk alsó tagozatos diákjait 2025. április 2-án , a református gyülekezeti házba. Tanulóink  a szeretet, a kitartás, a hűség  jegyében tanultak és szavaltak  verseket. Elsősorban Wass Albert, Pósa Lajos, Füle Lajos  költők műveiből.

            Színek, hangulatok, élmények és álmok, szomorúság és öröm , remény és csüggedés jelent meg a szinte művészi előadásban elhangzott költeményekben. Az érzelmek hullámzása olyan, akár az élet és az egymást folyton felváltó évszakok. Hol a szikrázó, ragyogó napsütés ,hol a hideg fagyos tél emelkedett felül. A megannyi szívmelengető és szívszorító kép  hallatán a rendezvény végén mindenki boldogan és élményekkel feltöltődve tért haza.

A zsűri tagjai voltak:

Buczkóné Magi Irén, főigazgató-helyettes asszony  (A zsűri elnöke)

Barta Enikő, az alsós szakmai munkaközösség- vezetője

Bacsóné Szabó Anikó magyar szakos tanárnő

Díjazott tanulók:

1.évfolyam: 1. helyezett: Rékasi Molli

                       2. helyezett: Laurinyecz Eliza

                       3. helyezett: Bacskai Nóra, Kovács Gréta

2.évfolyam: 1. helyezett: Pásztor Anna

                      2. helyezett: Fejes Dorka

                      3. helyezett: Dobi Léna

3.évfolyam: 1. helyezett: Gutay Márton László

                       2. helyezett: Nábrádi László

                       3. helyezett: Boros Adél, Dallos- Nagy Dorottya

4. évfolyam: 1.helyezett: Tamási Dominik

                        2. helyezett: Horváth Luca

                        3. helyezett: Demes Zoé, Balogh Izabella

„A vers néma. Adj neki hangot. A vers a könyvben halott. Keltsd életre. Mi a szavalás? A vers föltámasztása papírsírjából. Ez a kor néma. Hangtalanul olvas, hangtalanul ír. Az ősi közlőforma azonban a szó volt. Ezt ösztönösen érezzük, valahányszor verset szavalnak. Ünnepi borzongás fut át rajtunk, hogy a szóval, mely a könyvben térbeli életet élt, az időben találkozunk. Ezáltal válik a költészet igazán időbeli művészetté. Halljuk, amint a hangok elmúlnak egymás után, mint az élet. Másrészt tudjuk, hogy a vers nem múlik el. E kudarc és diadal együtt jelképezi a költőnek a végtelennel való küzdelmét, ki emberi nyelven nyújtja az Istenit: a mulandóság formájában az örökkévalóságot.”                                                                                              (Kosztolányi Dezső)

Feketéné Áfra Piroska

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük