Az építkezés befejezését követően az udvarunk rendbetétele következik.
Első ütemben a törmelék eltakarítása, beton villanyoszlopok kivétele, kerítés az idősotthon felől.
A belső udvar megtervezése, beton térkővel bővítés, hátsó gépjárműbejáró sávok kiépítése (tűzoltóság miatt), szikkasztók beépítése.
Belső udvar parkosítása, térkövezése és játékainak felfestése.
Második ütem: A hátsó udvar elkészítése. Távolugró pálya, tanösvény, parkosítás.
ÖTLETGYÜJTEMÉNY:
Udvarterv
Fásítás
Mivel a gyerekek leginkább kitapossák a füvet és felhordják a sarat, ezért minél nagyobb területen szükséges térkövezni az udvart. A fákat ha körbe vesszük ülőkével, akkor belül virágosíthatunk, körben pedig ülhetnek, pihenhetnek, hűsülhetnek a fák alatt a gyerekek.
A térköves felületre festenénk az aszfalt játékokat, illetve ide helyeznénk az óriásjátékokat. Egy területet meg kellene hagyni, hogy később paszív kondiparkot telepíthessünk rá.
Térkőre festett, helyezett játékok:
Tanösvény
A mai modern tanösvények már interaktívak, játszani lehet és kell velük. A karbantartóink is el tudják készíteni az állomásokat. A hátsó udvarra elég 10 állomás. Azt kell eldöntenünk, hogy a témája állandó legyen, vagy évente egyszer lecseréljük az ismeretanyagot. Mik legyenek ezek? Nem csak a természetismeretben gondolkodhatunk. Lehet történelmi évfordulós, református hittanos, stb.
A hátsó udvar tanösvénye azon részek között kanyarogna amiket még oda építenénk. Pl tűzrakóhelyet, ahol bográcsozni, szalonnát sütni lehet, emelt ágyások, függőleges kert, színpad, homokozó stb.