Szeretethíd projekthét a Hajdúnánási Református Általános Iskolában

A Magyar Református Szeretetszolgálat minden évben megszervezi a Szeretethíd programját. Ebben az évben országszerte 14943 fő csatlakozott a programhoz, melynek Iskolánk és Óvodánk gyermekei és pedagógusai is a részesei voltak. Célunk, hogy szeretethidat építsünk az emberek és Isten között, jót cselekedve példát mutassunk a körülöttünk élőknek. Iskolánk egy projekthét keretein belül valósította meg a tervezett programokat. A Szeretethíd 2024. május 21-24. között zajlott intézményünkön belül és kívül egyaránt. Az iskola tanulói és pedagógusai jót cselekedve adták tovább az örömhírt. Több osztály indult el szeretethíd sétára egy-egy szolgálati területet vagy munkahelyet meglátogatva, ahol az intézmények dolgozóinak, illetve az utcán a járókelő embereknek elénekeltek egy kedvelt dicséretet, zsoltárt, illetve átadtak számukra egy-egy igés kártyát. Ezen a következő ige szerepelt: „Egymást kitartóan, tiszta szívből szeressétek.” (Péter első levele 1,22) Az iskolánk tanulói a következő intézményekbe juttatták el a szeretet evangéliumát: Református Óvoda, Polgármesteri Hivatal, Tűzoltóság, Mentőállomás. Az igés kártyák osztása a város főterén, a buszállomáson is megtörtént, amit a városlakók örömmel fogadtak el a lelkes gyerekektől. Ugyanakkor a város néhány utcájában a diákok a postaládákba is dobtak az elkészült igés kártyákból. A Szeretethíd program magában foglalta a fenntarthatóságot és a környezet védelmét is, hiszen több osztály tanulói vállalták, hogy a város néhány utcájában, a köztereken és a járdákon szemetet szednek.

A projekthét egyik különleges eseménye a Generációs séta a nagyszülőkkel volt, amelyen az iskola tanulóközössége és nagyszüleik egy áhítaton vettek részt, amelyen Feketéné Fülep Anett iskolalelkész szolgált. Majd az iskola tanulói és nagyszüleik közös sétát tettek a templom és az iskola körüli utcákon, egymással beszélgettek, végül játékos vetélkedőn vettek részt, amelyet Molnár Krisztina igazgatóhelyettes vezetett. A program teadélutánnal ért véget, amelyet a Diákpresbitérium segített. A projekthét utolsó napján az iskola tanulói a város főterén a járókelő embereknek közösen énekeltek volna Istent dicsérő énekeket, dalokat, de az eső miatt ez a templomban, Isten színe előtt történt meg. Ezt követően iskolánk énekkarának éneklési szolgálata körül ragyogta a Református Idősek Otthona lakóinak és dolgozóinak a szívét. A gyerekek az Idősek Otthona ebédlőjében énekeltek az időseknek Molnár Krisztina igazgatóhelyettes vezetésével. Ezt követően a lakók igés kártyákat kaptak ajándékba. Az időseknek és a gyerekeknek egyaránt felejthetetlen lelki élményt jelentett ez a pár perc. Jó volt ezen a héten együtt megtapasztalni, hogy a szeretetnek nagy az ereje, amely megerősít, bátorít, és mindenkinek szüksége van rá.

Hajdúnánás, 2024. 05. 27.

Dráviczki Csaba, hitoktató

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük