„Mesehajó” Dráma és Színjátszó Szakkör bemutatkozása

A Mesehajó színjátszó szakkör 2023. szeptemberében bontott vitorlát a Hajdúnánási Református Általános Iskola képzeletbeli tengerén, fedélzetén 13 második osztályos tanulóval. A cél az volt, hogy az érdeklődő gyerekek megismerjék, elsajátítsák a színjátszás, szerepjátékok, drámajátékok, bábozás fortélyait. Hatékony eszközöket alkalmazzanak, képességeik, készségeik kibontakozzanak és ezáltal fejlődjön személyiségük. Értékteremtő, kapcsolatépítő ,hasznos szabadidő eltöltését biztosítson e tevékenység számukra. A közös munka során a gyerekek megtanulnak együttműködni, gyakorolják egymás elfogadását, elsajátítják a kommunikációs eszközök használatát, megtanulnak szépen beszélni. Az improvizációs gyakorlatok során nagy mértékben fejlődik az énképük , a kreativitásuk. Mindezeket a drámapedagógia, drámajáték által valósítjuk meg. Négy hónap alatt sikerült egy jó kis közösséget összekovácsolni és a nagy lelkesedésnek köszönhetően vállalkoztunk arra, hogy iskolánk osztályainak, pedagógusainak előadtunk decemberben egy kedves, karácsonyi mesejátékot, amit az utolsó tanítási napon a református templomban az áhítaton tekinthetett meg a nézőközönség. A mesejáték ötletét, Viktor Eftimiu: A csillagok között szeretnék élni című meséje adta. A díszlet megtervezése, a szövegkönyv megírása , a szereplők kiválasztása után a gyerekek megkapták a szövegeiket és három hét alatt létre is jött a kis mesejáték , melyet kiegészítettem egy karácsonyi dal éneklésével és egy kis körjátékkal is. A dal (Josh szerzeménye és Szép karácsony a címe) . A felvételt Simon ferenc kollégám készítette. A második félévben szeretnénk egy tavaszi témájú élőszereplős mesejátékkal folytatani az előadásaink sorát. Remélem, hogy még sok éven át haladhat előre a Mesehajónk iskolánk képzeletbeli tengerén, sok kis lelkes diákkal a fedélzetén!

Feketéné Áfra Piroska, tánc-drámapedagógus (szakkörvezető)

A mesejáték az alábbi linken megtekinthető.

https://fb.watch/psFst34OOW/

https://drive.google.com/file/d/1H-tVCRVmMurIlDJEsY225hY8HE2YZc59/view?ts=65819b54

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük