A népmese napja – Refiovisok a Szabóné Marth Éva Iskolai Könyvtárban

2005 óta Benedek Elek születésnapján, szeptember 30-án ünnepeljük a magyar népmese napját. Ezen a napon különösen is szeretnénk a mesékre – kiemelten a Benedek Apó által összegyűjtött népmesékre – irányítani a figyelmet, azzal a céllal, hogy a bennük rejlő egyetemes örök értékeket, bölcsességet átadjuk a kisgyermekeknek.

A Református Óvoda Csillag csoportosai a könyvtári foglalkozáson megismerkedtek Benedek Elek életének néhány mozzanatával, majd meghallgatták a Félsz című népmesét. Közösen készítettünk el egy apró ajándékot, ami a mesében rejlő üzenetre, a szeretet mindent legyőző erejére emlékezteti a gyermekeket. A foglalkozás végén mesés- és gyermekkönyvek válogatása és nézegetése közben az iskolai könyvtárral barátkozhattak az ovisok.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük