Autómentes nap a 6. b osztályban

Izgatottan várta a 6. b osztály 2023. szeptember 22-ét, hiszen ezen a napon országszerte Autómentes napot tartottak. 1998 óta minden évben megtartják ezt – a társadalom környezettudatosságát erősíteni hivatott – rendezvénysorozatot, amely fel kívánja hívni a városlakók és a városvezetés figyelmét

  • a megnövekedett autóforgalom okozta környezeti, baleseti és városképi problémákra,
  • a közlekedési mód felelősségteljes megválasztására,
  • a fenntartható, környezet- és emberbarát városi közlekedés előnyeire,
  • a közösségi, a kerékpáros és a gyalogos közlekedés fejlesztésének szükségességére.

Környezettudatos életmódunkat elősegítve csatlakoztunk mi is ehhez a sorozathoz, így reggel mindenki biciklivel érkezett az iskolába. Osztályfőnöki óránkon felelevenítettük a kerékpáros közlekedés szabályait, valamint a legfontosabb KRESZ táblákat, melyekkel útközben találkozhatunk. Ebéd után felpattantunk vasparipáinkra, és Simon Feri bácsi, valamint Gergely Erika szülő kíséretével Hajdúdorogra kerekeztünk. A kissé szeles, de napsütéses meleg időben jól esett a fagyi megérkezésünkkor. A Hajdúk kútjának megtekintése után a Görögkatolikus Székesegyházba vezetett utunk. Feri bácsi kiváló idegenvezetőnk volt, így sok érdekességet tudhattunk meg a templomban található kegytárgyakról és a szertartásokról. Élményekkel teli vidám biciklitúrával ünnepeltük meg tehát az Autómentes napot ebben az évben is.

Török Aliz

osztályfőnök

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük