Reformáció ünnepe – fogadalomtétel

A Reformáció ünnepén és emléknapján, október 31-én arról emlékeznek meg a keresztyén, protestáns felekezetek, hogy Luther Márton német Ágoston-rendi szerzetes 1517-ben e napon tűzte ki 95 tételét Németországban, a wittenbergi vártemplom kapujára. Luther tételeivel az Egyház megújulását és annak az eredeti formára való visszaállítását (reformálását) kívánta előmozdítani.

Hagyományainkhoz híven ezen a napon ünnepi istentiszteleten vettünk részt. Énekkarunk szolgálata készítette elő az igehirdetés során halottak befogadását, majd fogadalmat tettek új pedagógusaink és tanítványaink. Az előző évben a járványhelyzet miatt elmaradt az ünnepség, így most négy osztály és a 2019. október 31. után a felsőbb évfolyamokra érkezett tanulók is részesei voltak ennek a felemelő aktusnak.

A jelvények feltűzésével is megerősítettük, hogy a fogadalmat tett munkatársak és diákok közösségünk befogadott, szeretett és elfogadott tagjai. Kérjük Istent, hogy segítse őket fogadalmuk megtartásában!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük