MACKÓ KIÁLLÍTÁS

Majdnem 100 játék mackó gyűlt össze arra a mackókiállításra, amely január hónapban megtekinthető tanulóink számára iskolánk aulájában A Teddy bear (Teddy mackó) néven világhíressé vált játék mackók nevüket Theodore Roosevelt amerikai elnök után kapták, aki egy század eleji vadászat alkalmával nem volt hajlandó egy grizzlykölyökre lőni.
A teremben a hagyományos barnamedvétől kezdve a koalákon és a pandákon keresztül a jegesmedvéig és a régi TV Maciig minden típus megtalálható. Mindannyian különbözőek és egyediek. Van közöttük egészen pici (5 cm) és óriási nagy is (1,5 méter) Célunk az örömszerzés a sok gyermeknek és persze felnőtteknek számára, hogy egy kis mosolyt csaljunk mindenki arcára, a mackók láttán a hozzájuk köthető szép emlékek, jó érzések újra feltörjenek. Ebben a járványügyi helyzetben ez jót tesz a lelkünknek. A különböző mackók története, velük kapcsolatos érdekességek olvashatóak a mackós faliújságunkon. Ajánljuk megtekintésre mindenkinek a Mackó testvér csodálatos rajzfilm első és második részét, melyek az igaz barátságról és a testvéri szeretetről szólnak.

Weöres Sándor: A MEDVE TÖPRENGÉSE

Jön a tavasz, megy a tél,
barna medve üldögél:
– Kibujás vagy bebujás?
Ez a gondom óriás!

Ha kibujok, vacogok,
ha bebujok, hortyogok;
ha kibujok, jót eszem,
ha bebujok, éhezem.

Barlangból kinézzek-e?
fák közt szétfürkésszek-e?
lesz-e málna, odu-méz?
ez a kérdés de nehéz!

Molnárné Magyar Krisztina

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük